Wybieramy odpowiednie zabezpieczenie łóżeczka – co można wybrać?

Moment, w którym nasz niemowlak wyrasta z rożka czy kokonu to najlepszy czas, żeby zadbać o jego bezpieczeństwo w łóżeczku. Maleństwo, które dotychczas dysponowało ograniczonym zakresem ruchów, rozpocznie wkrótce wędrówki i spać w poprzek łóżeczka, przytulone do szczebelków lub z główką przy samym wezgłowiu. Aby zapewnić mu pełną swobodę ruchu, a zarazem bezpieczeństwo podczas odpoczynku i zabawy warto wybrać dobry ochraniacz do łóżeczka. Gdzie go szukać?

Zdaje się, że sklep internetowy z akcesoriami dla dzieci i niemowląt Jukki ma dla nas odpowiedź.

Ochraniacz na szczebelki: Bezpieczeństwo podczas snu i zabawy

Ochraniacz na szczebelki to rozwiązanie, z którego korzystali już nasi rodzice i rodzice naszych rodziców. Współczesny ochraniacz na szczebelki przyjmuje postać miękkich tekstylnych paneli, które możemy przymocować do szczebelków łóżeczka przy pomocy troczków. Zadaniem ochraniacza jest zapobieganie ewentualnym uderzeniom o szczebelki łóżka, dlatego też w przypadku szczególnie wiercących się we śnie dzieci zaleca się stosowanie ochraniacza na wszystkich ścianach łóżeczka. W przypadku mniejszych dzieci oraz tych, które zdają się mniej wiercić przez sen, często wystarczy zabezpieczyć wezgłowia i szczebelki znajdujące się na wysokości poduszki.

Ochraniacze na szczebelki są projektowane i wykonywane w taki sposób, aby zapewniać łatwy montaż i demontaż oraz możliwość prania w domowej pralce. W zależności od wybranego modelu dostępne są pojedyncze panele o określonych długościach lub ochraniacze na całe łóżeczka. Przed zakupem zawsze warto porównać wymiary poszczególnych paneli z wymiarami łóżeczka.

OCHRANIACZ DO ŁÓŻECZKA - SUMMER DREAM I VELVET W KOLORZE OLD ROSA Z WYPUSTKĄ

OCHRANIACZ DO ŁÓŻECZKA – SUMMER DREAM I VELVET od Jukki.pl

Skuteczne i designerskie zabezpieczenie łóżeczka: Ochraniacze warkocze

Warkocze to jeden z parentingowych hitów ostatnich sezonów. Wykonuje się je z bawełny oraz antyalergicznego wypełniacza poliestrowego. W odróżnieniu od tradycyjnych ochraniaczy panelowych warkocze możemy dowolnie formować, nadając im różne kształty. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko jako ochraniacz na szczebelki, ale również jako wypełniacz do kołyski czy zabezpieczenie dowolnego innego łóżeczka. W późniejszym czasie ochraniacz warkocz może być wykorzystywany jako designerski element wyposażenia pokoju – forma poduszki, dodatek do dziecięcego tipi, dodatkowe miękkie wypełnienie huśtawki gruszki. Oryginalny wygląd oraz uniwersalny charakter warkoczy sprawia, że rodzice sięgają po nie często i ochoczo. Coraz częściej można je również spotkać w pokojach starszych dzieci, których łóżka z jednej strony przylegają bezpośrednio do ściany. Warkocz tworzy miękką i ciepłą barierę między śpiącym dzieckiem a ścianą, jednocześnie rozwiązując problem szybkiego brudzenia się ściany przy łóżku.

OCHRANIACZ WARKOCZ DO ŁÓŻECZKA PLECIONY, 200 CM - CHABROWY

OCHRANIACZ WARKOCZ DO ŁÓŻECZKA PLECIONY od Jukki.pl

Ochraniacz na łóżeczko: O czym jeszcze warto pamiętać?

Kompletujesz wyprawkę dla malucha? Warto pomyśleć również o odpowiednim zabezpieczeniu materaca przed nieszczęśliwymi wypadkami. Temu zadaniu najlepiej sprosta wodoodporny ochraniacz na łóżeczko, który zabezpiecza materac przed zanieczyszczeniami płynnymi podobnie jak prześcieradło z ceraty, zapewniając przy tym znacznie wyższy komfort snu. Prześcieradło z ceraty pod prześcieradłem bawełnianym znacząco ogranicza cyrkulację powietrza i może powodować pocenie się dziecka w trakcie snu. Ochraniacz na materac z membraną poliestrową i powłoką bawełnianą skutecznie rozwiązuje ten problem.

Dla pełnej wygody warto zaopatrzyć się przynajmniej we dwa takie ochraniacze. Wówczas w sytuacji, kiedy pierwszy ulegnie zanieczyszczeniu, zawsze będziemy mogli skorzystać z drugiego, nie pozostawiając materaca bez ochrony na czas prania zanieczyszczonego ochraniacza. Co ważne, ochraniacze Jukki to nie tylko ochrona materaca przed zamoczeniem czy zawilgoceniem, ale również większe bezpieczeństwo dla naszego dziecka. Wodoodporna poliuretanowa membrana stanowi barierę dla wszelkich alergenów, roztoczy i bakterii, tworząc bezpieczne środowisko do odpoczynku i regeneracji.

Zapraszamy do sklepu Jukki.pl w którym znajdziesz szeroką ofertę produktów dla dzieci!

Sprawdź ofertę!