Zalety otulania noworodków – czy kokon to dobry wybór?

Otulacze dla niemowląt są hitem niemowlęcych wyprawek. Do jego zakupu przekonuje zarówno piękny design, jak i pochlebne opinie rodziców. Czy jednak kokon dla niemowlaka to dobry wybór. Do czego go wykorzystać? Czy jest on wygodnym akcesorium dla dziecka? Przekonaj się, jakie zalety mają otulacze dla niemowląt.

Czy kokony niemowlęce to dobry wybór?

Popularność kokonów dla dzieci wynika przede wszystkim z ich licznych zastosowań. Dają one szerokie możliwości wykorzystywania ich zarówno w domu, jak i podczas podróży. Otulacze dla niemowląt mogą służyć jako podręczne czy przenośne łóżeczko dla maluszka, przewijak, mata do zabawy. W każdym z tych przypadków zapewniają dziecku bezpieczeństwo i wygodę. Dzięki wysokim i grubym bokom maluch nie strula się czy nie wypadnie z kokonu bez względu na to czy leży na dywanie, czy kanapie. Wysokie boki to również zabezpieczenie przed przypadkowym zgnieceniem dziecka przez rodziców – jeśli śpi ono w łóżku małżeńskim.

Kokony wykorzystać można również w czasie podróży tych bliższych i dalszych. Na krótkie trasy warto otulacz włożyć do wózka. Amortyzuje on w nim wstrząsy i zapewnia wygodny i spokojny sen podczas spaceru. Na dłuższych trasach, podczas odwiedzin u dziadków czy przyjaciół kokon może być wykorzystywany jako alternatywa dla turystycznego łóżeczka. Dzięki niemu bobasa można spokojnie ułożyć na popołudniową drzemkę na łóżku czy kanapie i nie trzeba okładać go stosem poduszek, czy kocami.

Otulacze dla niemowląt – wygodnie, jak w brzuchu u mamy

Otulacze dla niemowląt to nie tylko wygodne akcesorium dla rodziców, ale i to uwielbiane przez maluchy. Najmłodsi użytkownicy doceniają przede wszystkim to, że w kokonie jest im bezpiecznie, ciepło, przytulnie i komfortowo. Dzięki temu, że są one szyte w naturalnych, przewiewnych i miłych w dotyku materiałów nie podrażniają skóry i zapewniają jej 100% ochronę. Duże znaczenie mają też wysokie boki, które pozwalają odciąć część bodźców i uspokoić maluszka – jest to szczególnie ważne w pierwszych miesiącach życia, kiedy dziecko nie jest jeszcze gotowe na dużą ilość dźwięków czy obrazów. Grube i wysokie boki pozwalają stworzyć dziecku własną, bezpieczną przestrzeń, gdzie może powoli poznawać, to, co dla niego nowe i nieznane. Wszystko to sprawia, że kokony maluchom kojarzą się z brzuchem mamy, gdzie było im wygodnie i bezpiecznie.

Kokony dla niemowląt w sklepie Jukki.pl

KOKON LONG - HAPPY FRIENDS BLUE Z LAMÓWKĄ od Jukki.plKOKON LONG - HAPPY FRIENDS MINT Z LAMÓWKĄ od Jukki.pl

Na komfort kokonów wpływa również fakt, że mimo otulania malucha nie krępują one jego ruchów. Dziecko może swobodnie poruszać nóżkami i rączkami. Jest to nie tylko wygodne dla dzieci, ale i bardzo ważne z punktu widzenia prawidłowego rozwoju stawów biodrowych.

Kokony dla niemowląt- rozwiązanie dla każdego dziecka?

Kokony dla niemowląt to uniwersalne akcesorium, które przypadnie do gustu każdemu maluchowi. Sięgać można po nie już od pierwszej doby życia. Gniazdko dla niemowlaka przydaje się zwykle do ok. 6 miesiąca życia, choć niektóre modele np. kokony dla niemowląt XXL od Jukki można stosować nawet do 18 miesiąca życia. Jeśli obawiasz się, czy twojemu maluszkowi otulacz przypadnie do gustu, wyprawkę uzupełnij o mniejszy kokon logn. Będzie on przydatny do 7-8 miesiąca życia i zapewni powierzchnię do spania o maksymalnej wielkości 90 cm. Jeśli maluch go polubi, po tym czasie możesz wymienić otulacz na większy – te XXL, gwarantują niemal 120 cm powierzchni do spania czy zabawy.

Pamiętaj, że w Jukki otulacze dla niemowląt możesz kupić w komplecie. Zestaw z kokonem oprócz niego samego zawiera dedykowany mu dwustronny materacyk, kocyk i dwa typy poduszeczek: tradycyjną oraz motylka. Wszystkie akcesoria utrzymane są w tej samej kolorystyce. Jaką masz do wyboru? Oprócz typowych różowych i niebieskich kolorów zestawy z kokonem to również mnogość wzorów i printów – bajkowe samochodziki, słodkie zwierzątka, minimalistyczne gwiazdki czy urocze motywy kwiatowo – botaniczne – dla każdego przygotowaliśmy, coś wartego uwagi. Piękny design sprawia, że zestaw z kokonem stanowi również znakomity pomysł na prezent na baby shower czy z okazji pierwszej wizyty u niemowlaka.

Zapraszamy do sklepu Jukki.pl w którym znajdziesz szeroką ofertę produktów dla niemowląt!

Sprawdź ofertę!