Zdrowe plecy mamy, czyli o tym, jak ważną rolę odgrywa poduszka w kształcie fasolki

Wszystko, co naturalne jest najlepsze. Tak też jest w przypadku karmienia piersią maleństwa. Jednak długotrwała wymuszona pozycja, jaką przyjmuje w tym czasie matka, może prowadzić do urazów i bólu stawów, mięśni i kręgosłupa. Karmienie jest powolną czynnością i zajmuje wiele godzin w ciągu doby. Dlatego tak ważne jest, aby mama czuła się komfortowo, a maluszek był odprężony.

Karmienie dla mam to jeden z niezwykłych momentów, w którym nawiązuje się niesamowitą relację z dzieckiem. Ta wyjątkowa bliskość potrafi przynieść niezwykle wiele radości, jednak bywa i tak, że ta czynność okupiona jest cierpieniem mamy.

Jak wiele trudu niekiedy trzeba włożyć w karmienie, wie tylko ta mama, która zaznajomiła się z przewlekłym bólem pleców, rąk, nóg. Wymuszona pozycja do karmienia mocno obciąża stawy i powoduje liczne spięcia mięśniowe. Dlatego odpowiednie ułożenie i pewnego rodzaju pomoc pozwala zapomnieć mamie o bólu i skupić się na tym, co najważniejsze. Oczywiście można przygotowywać się o tej czynności przez wiele miesięcy przed narodzinami. Jednak już pierwsze dni mogą przynieść niespodzianki.

Eksperci radzą – poduszka ułatwia karmienie

Jak podkreślają lekarze i położne, bardzo ważna jest pozycja matki karmiącej i dziecka. Według ekspertów najlepiej sprawdza się pozycja siedząca lub półsiedząca, jednak plecy muszą być wyprostowane i podparte, a nogi lekko ugięte i również wygodnie podparte. Ciężko jest uzyskać takie ułożenie ciała samoistnie. Dlatego ogromną rolę odgrywają w tym wypadku specjalne poduszki do karmienia typu rogal, fasolka.

Jeżeli kobieta po samym porodzie woli karmić w pozycji leżącej, rogal również okaże się pomocny. Mama leżąc, podpiera się zazwyczaj na łokciu i jednocześnie musi podpierać dziecko, aby się nie odsuwało podczas karmienia. Otulenie maleństwa rogalem rozwiązuje ten problem i pozwala oswobodzić rękę, którą można wygodnie ułożyć.

Pamiętajmy, że karmiąc dziecko, trzeba zastosować kilka priorytetowych zasad. Jest to taka etykieta karmienia malucha, która mówi o tym, jak ważne jest ułożenie dziecka podczas karmienia:

– nie przykładaj piersi do dziecka, a dziecko do piersi

– zadbaj o drożność noska dziecka i ustaw nosek na wprost brodawki

– pozwól dziecku odszukać drogę do pokarmu

– zwróć uwagę, czy maluszek prawidłowo przyjmuje pokarm (otwarte usta, język owinięty wokół brodawki)

– główka maleństwa musi być ułożona wyżej niż reszta ciała

– używaj specjalnej poduszki, która zapewni prawidłowe ułożenie malucha i komfortową pozycję mamie.

Poduszka rogal, inaczej zwana fasolką – komfortowe karmienie

Poduszka w kształcie fasolki Jukki to wygodne rozwiązanie zarówno dla mamy, jak i dziecka. Podusię o ergonomicznym kształcie chętnie polecają mamy, które już ją testowały, a także, jak już wspomniano lekarze i położne. Skoro komfortowe rozwiązania ułatwiają codzienne czynności, dlaczego by z nich nie korzystać? Co więcej, rogal Jukki może przydać się także na dalszym etapie rozwoju malucha. Można śmiało powiedzieć, że rogal rozwija się razem z dzieckiem.


Poduszka do karmienia – inne zastosowania

Na początku maleństwo spoczywa spokojnie w objęciach fasolki podczas karmienia. Ułożenie dziecka na poduszce w czasie tej czynności odciąża również mamę. Pozwala jej wygodnie oprzeć rękę i odpowiednio ułożyć malucha. Rogal daje możliwość karmienia w wielu pozycjach, odciążając przedramiona, ręce i kręgosłup. Zapewnia przy tym komfort i intymność relacji z dzieckiem.

Rogal Jukki niesie pomoc mamie jeszcze przed narodzinami, odciążając odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Dzięki tej mięciutkiej fasolce, kobieta będąca w zaawansowanej ciąży, może wygodnie i bez bólu leżeć i siedzieć. Potem poduszka rogalik nadaje się świetnie do karmienia. Zapewnia stabilne ułożenie malucha i komfortowe oparcie dla mamy. Również maluszek czuje się w rogalu jak ryba w wodzie. Kształt fasolki pozwala zachować odpowiednią pozycję podczas leżenia na brzuszku i wspomaga pierwszy etap podciągania się. Rogal trzyma w ramionach dziecko i zapewnia bezpieczne ułożenie jego ciała. Świetnie sprawdza się w roli gniazdka do siedzenia, leżenia oraz jako mięciutka maskotka do przytulania.

Bezpieczna poduszka

Produkt Jukki jest wykonany ręcznie z dbałością o szczegóły i materiały. Tkaniny użyte do produkcji rogala posiadają atesty i certyfikaty. Są miękkie, delikatne i łatwe w utrzymaniu czystości, a przede wszystkim dostosowane do budowy ciała maluszka. 100% bawełna, w niektórych modelach połączona z tkaniną Minky ma obłędne nadruki, które, co ważne odporne są na ścieranie nawet po wielokrotnym praniu. Antyalergiczne wypełnienie w postaci oddychającego puchu silikonowego nadaje rogalowi sprężystości i zachowuje kształt fasolki, bez względu na ilość prań i czas użytkowania. Co najważniejsze rogal jest całkowicie bezpieczny dla niemowlaków oraz starszych dzieci.