Zdrowy sen w ciąży. Praktyczne wskazówki, jak się wyspać w ciąży

Jak ważny jest sen, nie trzeba nikomu tłumaczyć. To uczucie, kiedy kładziemy się do łóżka po ciężkim dniu i przyjmujemy wygodną pozycję do snu, dla przyszłych mam często pozostaje tylko wspomnieniem.

Komfortowy sen w ciąży

Niektóre kobiety w ciąży cierpią na bezsenność spowodowaną bólami pleców, zgagą, burzą hormonów, która powoduje liczne napięcia mięśniowe i towarzyszące uczucie niepokoju. Jeśli noc nie przynosi regeneracji i spokojnego snu, o poranku ciężarne nie mają zwyczajnie sił i energii do działania.

W czasie ciąży warto zwrócić uwagę na zdrowy sen. Choć świat kręci się wokół narodzin upragnionego maluszka, przyszłe mamy powinny skupić nieco uwagi również na sobie, aby zadbać o komfort snu każdej nocy. Spokojna i zrelaksowana mama to także spokojne i szczęśliwe dziecko w brzuszku.

Problemy senne nie pojawiają się od razu. Dlatego większość kobiet nie myśli na początku o tym, w jaki sposób podnieść jakość swojego snu, gdyż jest on zwyczajnie dobry. Najwięcej problemów pojawia się w ostatnim trymestrze ciąży.

Jak się wyspać w ciąży?

Zamiast narzekać, że znowu jesteś niewyspana, zadbaj o higienę snu w ciąży. To bardzo ważne, aby pomóc sobie i zapewnić komfortowy głęboki sen. W miarę twoich możliwości wyjdź na spacer przed snem, poproś partnera o delikatny masaż stóp, wypij kubek ciepłego naparu np. rumianku z miodem, posłuchaj relaksacyjnej muzyki, załóż wygodną piżamę w wysokogatunkowego oddychającego materiału i przede wszystkim wypracuj odpowiednią pozycję do snu z pomocą specjalnej poduszki ciążowej.

Jak spać wygodnie w ciąży?

Rosnący wraz z rozwojem dziecka brzuch może coraz bardziej utrudniać znalezienie wygodnej pozycji do spania. Bóle kręgosłupa, czy skurcze łydek można zniwelować do minimum, wybierając odpowiednią poduszkę dla kobiet w ciąży. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest poduszka ciążowa typu „V” lub rogal.

Poduszka typu „V” jest wielofunkcyjnym rozwiązaniem. W ciągu dnia pomaga w wygodnym ułożeniu ciała podczas odpoczynku. Nocą, odciąża kręgosłup i daje oparcie odcinkowi lędźwiowemu, co sprzyja dobrej jakości snu mamy. Odpowiednie jej ułożenie zabezpiecza przed mimowolnym powrotem na plecy w trakcie snu (spanie na plecach jest niebezpieczne dla dziecka).

Używanie poduszki ciążowej typu „V” pozwala skutecznie walczyć z ciążową bezsennością, bólami i regulować prawidłowy przepływ krwi w kończynach dolnych. Jej zastosowanie nie kończy się wraz z przyjściem na świat maluszka.

Druga funkcja poduszki typu „V” pozwala komfortowo nakarmić niemowlę, podtrzymując odpowiednie, wygodne dla dziecka ułożenia ciała. Dzięki temu dziecko jest zrelaksowane, a mama ma odciążone ramiona, szyję i poniekąd nawet ręce. Ponadto taka poduszka „V” może posłużyć dziecku jako swoista asekuracja – można otoczyć nią leżącego szkraba lub uformować nieformalne siedzisko, pomagające w utrzymaniu tejże pozycji.

Kolejnym rewelacyjnym rozwiązaniem dla mam jest rogal. Mięciutka poduszka w kształcie fasolki rekomendowana przez pediatrów stanowi bezpieczne wsparcie dla malucha karmionego piersią. Dba także o komfort mam, zmniejszając napięcie mięśni szyi, ramion i rąk oraz pozwala odciążyć plecy i zachować wygodną pozycję bez zbędnego wysiłku. Ergonomiczny kształt rogala pozwala na karmienie malucha w dowolnej pozycji, bez większego wysiłku.

Sen z poduszką ciążową

W ciąży dbasz o siebie, bo wiesz, że robisz to też dla swojego dziecka. Dlatego wybierając poduszkę ciążową typu „V”, czy rogala musisz mieć 100% pewności, że wykonane są z najlepszych materiałów, niestanowiących zagrożenia dla zdrowia waszej dwójki.

Poduszka typu „V” oraz rogal Jukki wykonane są od samego początku z dbałością o każdy szczegół. Każdy produkt uszyty jest ręcznie. Staranne wykonanie i dopieszczone detale to jedna kwestia. Po drugie materiały użyte do produkcji poduch to 100% bawełna z certyfikatem OEKO-TEX 100 klasa I. Mięciutkie wypełnienie w postaci antyalergicznego, oddychającego puchu silikonowego w rogalu i atestowanego włókna ECO FILLBALL w „V” sprawia, że zarówno poduszka „V”, jak i rogal są sprężyste mięciutkie. Całość jest absolutnie bezpieczna dla dzieci i kobiet w ciąży.

Zdrowy sen przyszłej mamy

W nocy mięśnie muszą się rozluźnić i odpocząć. Dzięki temu Ty także odpoczywasz. Odpowiednie ułożenie ciała z poduszką ciążową typu „V” lub rogalem pozwoli Ci odprężyć się jeszcze zanim popadniesz w objęcia Morfeusza. W trakcie snu poduszka typu „V” zadba o Twoje stawy i kręgosłup na każdym odcinku, a także pozwoli na swobodny przepływ krwi w całym organizmie. Pamiętaj, że Twój komfortowy i zdrowy sen zapewnia odpowiedni rozwój Twojego dziecka.